ورزشی

7 فایده تمرین با اسکی فضایی

7 فایده تمرین با اسکی فضایی

اسکی فضایی یا الپتیکال یک دستگاه هوازی اساسی از تجهیزات بدنسازی است که معمولاً در بخش کاردیو هر باشگاه بدنسازی یافت می شود، این یک دستگاه ثابت از تجهیزات ورزشی است که شامل دو دسته بلند و پدال پا است،تمرین با اسکی فضایی الگوهای حرکتی را که هنگام راه رفتن ، دویدن و بالا رفتن از پله ها تجربه می شود را تقلید می کند تا یک تمرین موثر و کامل بدن را ارائه دهد، در اینجا هفت فایده تمرین با اسکی فضایی را بررسی کرده ایم :

1- کاهش وزن را افزایش میدهد

مزایای استفاده از دستگاه اسکی فضایی برای کاهش وزن مشهود است ، زیرا بسیاری از افراد با موفقیت از این دستگاه ورزشی برای تسریع چربی سوزی خود استفاده می کنند،

تحقیقات نشان می دهد که الپتیکال به برخی از ماشین های جایگزین مانند دستگاه پله و دوچرخه های ثابت ترجیح داده می شوند.

از نظر کالری سوزانده شده ، تمرینات روی الپتیکال با تردمیل قابل مقایسه است ، اما اغلب با استفاده از گروه های بزرگتر ماهیچه های بدن برای ایجاد حرکت تمرین راحت تر احساس می شود.

میزان دقیق کالری سوزانده شده در طول تمرین روی اسکی فضایی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله سن ، جنسیت و سطح آمادگی جسمانی فعلی شما،

اما اگر هدف شما کاهش وزن است ، مطمئناً یکی از موثر ترین دستگاه هاست که می توانید از آن استفاده کنید.

2-از مفاصل محافظت میکند

مزایای یک اسکی فضایی بسیار فراتر از کاهش وزن است و شامل محافظت از مفاصل شما در حین تمرین می شود، زمانی که جوانب مثبت و منفی اسکی فضایی در مقابل تردمیل را در نظر می گیرید ، این یکی از مهمترین تمایزهای اسکی فضایی است.

تمرین روی تردمیل یک تمرین با تأثیر بالا روی مفاصل محسوب می شود، از سوی دیگر ، تمرینات با استفاده از الپتیکال تقریبا بدون تأثیر زیاد روی مفاصل است.

خواندن
آنچه باید بدانید: ضربان قلب برای چربی سوزی در مقابل تمرینات هوازی

این امر باعث می شود که اسکی فضایی جایگزین فوق العاده ای برای افرادی باشد که مشکلات یا درد مفاصل را تجربه می کنند ، زیرا میزان فشار وارد شده به مفاصل ، به ویژه در زانو و لگن ، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

3-کل بدن را تمرین میدهد

بر خلاف بسیاری از دستگاه های دیگر کاردیو ، اسکی فضایی ها روی تمام بدن کار می کنند ، تمرینات کامل بدن را انجام می دهند و تعداد کالری سوزانده شده را افزایش می دهند.

برای اینکه بازوها تمرین موثر تری انجام دهند ، کافی است دسته های دستگاه را نگه دارید ، در حالی که پای خود را روی پدال ها حرکت می دهید ، دسته ها به سمت جلو فشار دهید و به عقب بکشید.

این کار روی کل قسمت بالایی بدن فشار وارد میکند، شامل قفسه سینه و شانه ها .

همانطور که پدال ها را با پای خود حرکت می دهید ، قسمت پایین بدن شما ، از جمله عضلات شکم ، تمرین بسیار خوبی خواهد داشت،

به منظور هدف قرار دادن عضلات شکم ، می توانید مقاومت را افزایش دهید یا رکاب زدن به سمت عقب را تجربه کنید.

7 فایده تمرین با اسکی فضایی (2)

فایده تمرین با اسکی فضایی

الپتیکال یک ماشین بسیار سازگار است و تمرینات را می توان به گونه ای تنظیم کرد که گروه های عضلانی خاص را در صورت لزوم مورد هدف قرار دهد.

برای کار بیشتر شکم ، کافی است دستگیره ها را رها کرده و ماهیچه های اصلی شکم خود را درگیر کنید، وقتی دیگر دستان خود را به دسته ها نگه ندارید ، باید از عضلات شکم خود برای حفظ تعادل استفاده کنید.

تغییرات جزئی در نحوه استفاده از دستگاه می تواند گروه های مختلف ماهیچه ای را هدف قرار دهد و به حفظ سفتی و استحکام ران کمک کند.

به عنوان مثال ، هنگامی که شما به عقب رکاب می زنید ، عضلات چهار سر (قسمت جلوی ران) را هدف قرار می دهید، اگر کاربر پیشرفته ای هستید ، حتی می توانید اسکوات را هنگام پدال زدن به عقب انجام دهید.

خواندن
با کدام دستگاه ها هم ورزش کنم و هم تفریح؟

تا زمانی که یک کاربر سطح معمولی هستید ، نباید این کار را انجام دهید، اما این حرکت می تواند وضعیت ران های شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، سعی کنید هر بار اسکوات را چند ثانیه نگه دارید.

4-شدت تمرینات متنوع

بهترین تمرینات ورزشی شامل شدت های گوناگونی است که با هم برای ایجاد یک رژیم موثر تر استفاده می شود، هنگام استفاده از اسکی فضایی ، می توانید پیاده روی سریع ، دویدن یا صعود از پله را تقلید کنید.

برای تغییر نوع تمرین ، فقط باید مقاومت دستگاه و سرعت حرکت را تغییر دهید، اگر می خواهید تناسب اندام خود را بهبود بخشید، چند تمرین تناوبی با شدت بالا به تمرینات خود اصافه کنید.

5-از صدمات جلوگیری کرده و با خیال راحت تمرین کنید

اگر تازه وارد باشگاه ورزشی شده اید ، ممکن است دستگاه ها برایتان بسیار زیاد و گیج کننده باشد ، و استفاده از برخی از وسایل ممکن است دشوار باشد،

این مشکل با الپتیکال نخواهد بود ، که دارای طراحی فوق العاده راحت و قابل فهم است و تکنیک مناسب را می توان در عرض چند دقیقه آموخت.

به طور مشابه ، اسکی فضایی نیز یکی از ایمن ترین وسایل داخل سالن بدنسازی است، بسیاری از افراد هنگام افتادن از تردمیل یا اتفاق در قسمت وزنه های آزاد سالن بدنسازی مجروح می شوند.

اما الپتیکال به ندرت با هر نوع صدمه ای همراه است، همچنین فوم رولر ها به روشی بسیار محبوب برای جلوگیری از آسیب و کمک به بازیابی توان و ریکاوری تبدیل شده اند که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

6-قوی تر شوید – فایده تمرین با اسکی فضایی

در حالی که تمرینات مقاومتی اغلب تمرینات انتخابی برای تقویت عضلات شما هستند ، استفاده از اسکی فضایی یک جایگزین عالی یا تمرین تکمیلی برای بهبود قدرت کامل است.

خواندن
دوچرخه ثابت و لاغری ران

افزایش مقاومت دستگاه به این معنی است که بدن شما باید بیشتر تلاش کند تا بتواند به همان سرعت برسد ، بنابراین اگر به دنبال افزایش قدرت هستید این کار را افزایش دهید.

تحقیقات همچنین نشان داده است که الپتیکال می تواند به عنوان یک تمرین بازیابی برای افرادی که در تمرینات مقاومتی و پرفشار زیادی شرکت می کنند،

مورد استفاده قرار گیرد، مشخص شده است که این امر به بهبود سریعتر ماهیچه ها کمک می کند و می تواند باعث افزایش قدرت کلی بدن شود.

هنگام استفاده از الپتیکال برای ریکاوری ، مهم است که مقاومت و ضربان قلب را در مقایسه با تمرینات با شدت بالا نسبتاً پایین نگه دارید.

7-در خانه تمرین کنید – فایده تمرین با اسکی فضایی

اگر می خواهید به جای عضویت در باشگاه ورزشی ، در خانه ورزش کنید ، یک اسکی فضایی باید در بالای لیست خواسته های تجهیزات شما باشد.

این مطلب را نیز بخوانید :

فواید طناب زدن برای سلامتی و کاهش وزن

الپتیکال ها نسبتاً ارزان هستند ، فضای زیادی را اشغال نمی کنند و یک تمرین کامل بدن را برای شما فراهم می کنند. الپتیکال اغلب به عنوان تجهیزات بدنسازی خانگی نادیده گرفته می شود و بسیاری از افراد به جای آن دستگاه تردمیل را انتخاب می کنند.

اما توجه داشته باشید با تمام مزایای گفته شده از لحاظ چربی سوزی و کالری سوزی اسکی فضایی بسیار نزدیک به تردمیل بوده و همچنین فضای کمتری در منزل شما اشغال میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *