نمایش 1–8 از 9 نتیجه

گوشی پزشکی

گوشی پزشکی | انواع گوشی طبی معاینه | کاردیولوژی | اطفال – بزرگسال – نوزاد | بهترین قیمت فروش

یکی از مهم ترین و اساسی ترین لوازم پزشکی مورد نیاز پرستاران و پزشکان گوشی پزشکی است که برای شنیدن صدای قلب و ریه مورد استفاده قرار می گیرد. گوشی پزشکی از دو قسمت دیافراگم و بل ساخته شده است که قسمت بل برای شنیدن صداهایی با فرکانس پایین و دیافراگم برای صداهایی با فرکانس بالا استفاده می شود.

صدای طبیعی قلب تنها شامل دو صدا است و در حالت طبیعی نباید بین این دو صدا، صدای اضافه دیگری شنیده شود. صداهای غیر طبیعی قلب به دلایل مختلفی اتفاق می افتند که هر کدام آن ها با توجه به شدت، فرکانس، کیفیت، مدت و … تعریف یا نام به خصوصی دارند و به بیماری خاصی اشاره می‌کنند؛ این صداهای غیر طبیعی با کمک گوشی طبی معاینه قابل تشخیص هستند.

راهنمای خرید گوشی پزشکی :

وقتی که قصد خرید یک وسیله پزشکی مهم مانند گوشی طبی را دارید، قطعا به دنبال مدل باکیفیت آن می گردید چون هدف شما تنها کار کردن با آن نیست بلکه به دنبال وسیله ای هستید که بتوانید با کمک آن صدای قلب بیمار را با وضوح و کیفیت بالایی بشنوید.

بنابراین رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم شما را یاری خواهند کرد که گوشی معاینه باکیفیت تری را خریداری کنید.

به محیط کارتان توجه کنید :

به محیطی که در آن مشغول به کار هستید توجه کنید؛ آیا در بخش اطفال فعالیت می کنید یا بخش اوژانس؟

این مورد به شما کمک خواهد کرد که مدل های مناسب تر گوشی طبی را انتخاب کنید. برای مثال، اگر در محیط پرسرو صدایی کار می کنید باید از گوشی معاینه که توانایی انتقال انواع صدا با هر فرکانسی را دارد استفاده کنید.

با چه بیمارانی سرو کار دارید؟

اگر در بخش اطفال فعالیت می کنید بهترین انتخاب استفاده از گوشی طبی مخصوص اطفال است یا اگر بیماران شما مبتلا به مشکلات قلبی – عروقی هستند، می توانید از گوشی کاردیولوژی استفاده کنید.

قیمت گوشی پزشکی :

پیش از تصمیم گیری و خرید گوشی پزشکی به فاکتورهایی که کیفیت این وسیله را تعیین می کنند توجه داشته باشید. برای مثال گوشی دو شلنگه قابلیت بیشتری در حذف صداهای محیط نسبت به انواع تک شلنگ دارد یا بهتر است گوشی پزشکی را مورد استفاده قرار دهید که قطعات داخلی آن به راحتی جدا شوند و قابل شستشو باشند.

پس توجه به ویژگی های هر گوش پزشکی و معیارها و فاکتورهایی که مد نظر شماست، کمک خواهند کرد که مدل مناسبی را با توجه به بودجه پرداختی تان انتخاب کنید.