نمایش 1–20 از 74 نتیجه

فشارسنج

دستگاه فشارسنج | قیمت فشار سنج دیجیتالی – عقربه ای – جیوه ای | بهترین قیمت فروش

آیا به طور مکرر مقدار فشار خون خود را اندازه گیری می کنید؟ اگر نه، شما به طور یقین سیگنال های سلامتی خود را گم کرده اید. مقدار فشار خون راهی کلیدی برای نشان دادن سلامتی عمومی و تندرستی است به همین دلیل خرید دستگاه فشارسنج امری واجب است.

انواع دستگاه فشارسنج :

جیوه ای بازویی: مقدار فشار را از طریق ستون جیوه اندازه گیری می کند.

دیجیتال بازویی: مقدار فشار خون را به صورت دیجیتالی از طریق بازو اندازه گیری می کند.

دیجیتال مچی: مقدار فشار خون را به صورت دیجیتالی از طریق مچ دست اندازه گیری می کند.

عقربه ای: مقدار فشار خون را به صورت دستگاه مدرج عقربه ای از طریق بازو اندازه گیری می کند.

راهنمای خرید دستگاه فشارسنج :

دقت: مهمترین ویژگی این دستگاه ها «مقدار دقت» آن است. اگر به هر نحوی دستگاه شما دقت درست را نشان نمی دهد، این مورد می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازد. اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به مانند: “یک دکتر خانگی” برایتان عمل می کند.

بازو یا مچ دست: هر دو محل به درستی فشار خون فعلی را تشخیص می دهند، اما مدل هایی که بر روی بازو بسته می شوند به طور کلی نتایج دقیق تری را نشان می دهند. در واقع، انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که مدل های بازویی به دلیل آنکه در سطح ارتفاعی مناسب نسبت به قلب قرار دارند، بهتر است بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

اما استفاده از مدل مچی راحت تر از بازویی است، زیرا در مدل بازویی نیاز به کمک فرد دیگری برای بستن کاف است.

اندازه کاف: اکثر مانیتورهای فشار خون برای بیشتر افراد مناسب هستند، مگر اینکه دستگاه برای فرد خیلی کوچک باشد. معمولا اندازه بازو در افراد متفاوت است، بنابراین مهم است در زمان خرید به اندازه کاف دفت کنید. اندازه خیلی کوچک یا بزرگ باعث می شوند مقدار اندازه گیری دقیق صورت نگیرد.

راحتی در استفاده: فشارسنج ها به طور کلی برای استفاده راحت هستند. به راحتی می توان آنها را دور بازو یا مچ دست خود ببندید. همچنین دارای صفحه نمایشگر برای نمایش اطلاعاتی نظیر: مقدار فشار هستند.

راهنمای خرید فشار سنج :

ضربان قلب و ضربان قلب نامنظم: اکثر مانیتورهای فشار خون نیز در زمان ضربان قلب شما را بررسی می کنند و ضربان قلب نامنظم را در هنگام انجام آزمایش فشار خون تشخیص می دهند. این ویژگی ای بسیار ارزشمند است، زیرا می تواند نظارت دقیقی بر سلامت عمومی فرد داشته باشد.

کاربردهای چندگانه: بیشتر دستگاه های فشار خون قابل استفاده برای بیش از یک نفر هستند. اگر شما در خانه خود با همسرتان زندگی می کنید یا در خانه پدر و مادرتان هستید، به احتمال زیاد شما دستگاه را با آنها به اشتراک می گذارید. بنابراین لازم است که چند حالت کاربری برای ذخیره تاریخ و الگوهای خواندن داشته باشید.

ذخیره سازی حافظه: ثبت و ذخیره سازی نتایج حاصل شده، می تواند راهی عالی برای نظارت بر سلامت عمومی باشد. بسیاری از دستگاه های فشار خوندارای حافظه داخلی برای ذخیره سازی مقادیر و تاریخ هستند.

قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند: اگر می خواهید فشار خون خود را پیگیری کنید، برخی از دستگا های فشار خون می توانند به طور مستقیم به تلفن هوشمند متصل شوند و اطلاعات را برای پردازش دقیق تر منتقل کنند. شما می توانید این داده ها را با پزشک خود به اشتراک بگذارید.

کالیبراسیون: لازم بعد از یک یا دو سال دستگاه خود را کالیبره کنید، این باعث می شود نتایج دقیق تری در هر بار استفاده نشان داده شود.

نکات مهم دیگر هنگام خرید فشارسنج :

داشتن محصولی با کیفیت بالا می تواند در داشتن برنامه منظم سلامتی در زندگی افراد نقش موثری داشته باشد. این مورد در کنار مواردی دیگر در زیر باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد:

  • نخست اهداف خود را بررسی کنید، ببینید برای چه مشکلی و چه کسانی به دنبال خرید این لوازم پزشکی هستید.
  • بازه قیمتی آنها را مورد بررسی قرار دهید و آن را با بودجه خود تطبیق دهید.
  • برند و کشور سازنده را در نظر بگیرید، این مورد دقیقا در راستای کیفیت محصول قرار دارد.
  • از فروشگاه هایی محصول تهیه کنید که دارای سابقه بالا در ارائه انواع محصولات پزشکی و سلامتی باشند.
  • به گارانتی دستگاه توجه کنید.
  • از خرید مدل های ناشناخته و ارزان قیمت خودداری کنید.

چگونگی خواندن فشار خون :

آماده شدن: برای دریافت فشار خون دقیق، از خوردن نوشیدنی های الکلی یا نوشابه های کافئین دار، خوردن غذا، سیگار کشیدن، فعالیت بدنی یا حمام کردن تا قبل از یک ساعت خورداری کنید. هیچ فعالیت جسمانی سنگین مانند: ورزش کردن را انجام ندهید.

گاهی اوقات استرس ذهنی نیز می تواند منجر به قرائت فشار خون بالاتر از حد معمول شود، بنابراین بهتر است برای 30 دقیقه قبل از استفاده آرام شوید.

بهترین زمان برای خواندن: بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که فشار خون خود را به محض اینکه از خواب بیدار می شوید قبل از خوردن یا مصرف داروها اندازه گیری کنید. شما همچنین می توانید قبل از رفتن به رختخواب از فشارسنج استفاده کنید. توصیه می کنیم برای داشتن قرائت درست، در فواصل مختلف در روز مقدار فشار خود را اندازه گیری کنید.

موقعیت بدن: موثعیت بدنی شما در قرائت دقیق تاثیر دارد. نشستن بر روی صندلی می تواند بهترین گزینه باشد، لازم است پاهای شما با کف در تماس باشد وگرنه از یک پایه استفاده کنید. کنید. سپس دست خود را در سطح ارتفاعی قلبتان بر روی میزی قرار دهید. سپس کاف را بر ریو بازو یا مچ دست خود ببندید.

خواندن: شما همیشه باید برای خواندن چندین قرائت برای دقت بیشتر و استفاده از میانگین را در نظر بگیرید. همچنین توصیه می کنیم هر روز یک قرائت را برای داشتن قرائت های سازگار تر انجام دهید.