نمایش 1–8 از 18 نتیجه

نبولایزر

دستگاه نبولایزر | انواع نبولایزر خانگی و بیمارستانی | دستگاه اکسیژن ساز | بهترین قیمت فروش

نبولایزر دستگاهی است که داروهای خاصی را از یک مایع به یک غبار تبدیل می کند که می تواند به ریه های بیمار وارد شود. هدف آن شبیه به اسپری استنشاق آسم است و اغلب اوقات آن را به عنوان جایگزینی برای اسپری (MDI) استفاده می کنند. به طور کلی افرادی همانند: کودکان یا کهنسالان که توانایی استفاده از اسپری را ندارند و همه کسانی که می خواهد از طریق استنشاق داروها را جذب کنند، به کار می رود.

برآورد شده است که 50٪ از افرادی که از اسپری استفاده می کنند، این کار را بدون دریافت مقادیر مورد نظر دارو به ریه ها انجام می دهند. با توجه به مشکل استفاده از MDI به طور موثر و یا بر اساس توصیه پزشک، بسیاری از مردم تصمیم به استفاده از این دستگاه می کنند.

انواع نبولایزر (Nebulizer)

دسکتاپ یا رومیزی:

برای استفاده در داخل ساختمان طراحی شده است تا در سطحی محکم و ثابت قرار گیرد. با این حال قابلیت حمل نیز دارند. بزرگ تر از مدل های دستی هستند. آنها همچینن دارای باتری برای شارژ شدن نیز هستند.

دستی یا قابل حمل:

مزیت مهم اینها قابلیت حمل، کوچک بودن و وزن سبک است. به طور معمول بیشتر با منابع برقی AC (مانند یک آداپتور خودکار 12 ولت یا یک باتری) سازگار است. مدل های دستی و دسکتاپ، دو روش متمایز بخاردهی وجود دارد و یا روش هایی که در آن مایع دارو به یک مایع آئروسل تبدیل می شود.

انواع سیستم های Nebulizer :

پیستون پمپ کمپرسور (همچنین به نام Jet یا Aerosol Nebulizers):

هوا از یک کمپرسور از طریق پیستون به وسیله دارو مایع (به طور معمول از طریق استفاده از لوله و مخزن) تهیه می شود که باعث ایجاد بخاری برای تنفس می شود. به طور کلی ارزان تر از مدل های اولتراسونیک است، اما به همان اندازه در درمان بالینی تنفس موثر است. همچنین تمایل کمی برای ایجاد سر و صدا دارد.

اولتراسونیک:

از ارتعاش صدا با فرکانس بالا استفاده می کند تا دارو را به یک بخار تبدیل کنید. بی صدا است و تمایل دارند که دارو را سریعتر از نوع کمپرسور ارسال کند. ذرات آئروسل به طور کلی کوچکتر و یکنواخت هستند و  بیشتر برای درمان بیماران فیبروز کیستیک (بیماری سفتی مخاط) توصیه می شود.

مواردی که هنگام خرید نبولایزر باید در نظر گرفت :

برای چه کسی استفاده می شود؟

اگر برای کودک می خواهید، باید به خرید دستگاه هایی روی بیاورید که برای بچه ها با تم های رنگارنگ و جذاب طراحی شده است. اگر برای یک نوزاد باشد، ممکن است لازم باشد ماسک تنفسی یا سایر لوازم جانبی مورد نیاز را در نظر بگیرید.

در کجا استفاده خواهید کرد؟

مدل های دستی و حتی دسکتاپ قابلیت حمل و استفاده در هر مکان و هر زمان هستند، آنها دارای باتری بوده و قابل شارژ هستند.

آیا شما اجزای سازگار را خریداری می کنید؟

بعضی از تولید کنندگان لوازم جانبی نبولایزر را فقط با محصولات خود سازگار می کنند. اطمینان حاصل کنید که شما قطعات صحیح را خریداری می کنید.

نحوه تمیز کردن دستگاه چگونه است؟

اکثر محصولات این دستگاه به تعمیر و نگهداری منظم و تمیز کردن نیاز دارند. برای لوازم جانبی مانند: مخزن، ماسک، لوله، یا فیلترهای هوای کمپرسور توصیه می شود. به این دلیل است که از انتشار میکروب و آلودگی جلوگیری می شود.