ماساژ

4 تکنیک ماساژ صورت برای جوان سازی پوست صورت

ما در این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک های جوان سازی پوست صورت و روش هایی آشنا کنیم که در نهایت منجر به سلامت پوست صورت شما می گردند. این تکنیک ها با استفاده از مواد مناسب قطعا نتایج بسیار خوبی در درخشش و جوانی پوست شما خواهند داشت و در صورتی که تا به امروز از آنها استفاده نکرده اید، می توانید با مطالعه این مقاله آنها را اجرا نمایید.

اساسا ماساژ صورت در تمامی تکنیک ها، چند هدف اصلی را دنبال می کند. حرکت انگشتان ماسور بر روی پوست صورت، موجب افزایش گردش خون در ماهیچه ها شده، پاکسازی پوست از سموم را تسهیل می بخشد و در نهایت حالت الاسیته یا کشسانی طبیعی پوست صورت را حفظ می کند. تمامی این 3 مورد نقشی حیاتی در سلامت پوست صورت شما دارند.

اصلی ترین موضوعی که در جوان سازی پوست صورت اهمیت دارد، فعال کردن ویژگی‌ای طبیعی است که در اصطلاح به آن پاسخ گالوانیک پوست ( Galvanic Skin Response ) می گویند. ماساژ صورت باعث می گردد تا به کمک فعال سازی پاسخ گالوانیک پوست، فرآیند تولید سلول های پوستی تسریع شده و پوستی جوان و شاداب داشته باشید.

4 تکنیک ماساژ صورت برای جوان سازی پوست صورت 1

قبل از شروع لازم است بدانید برای انجام تمامی تکنیک های ماساژ و جوان سازی پوست صورت شما نیاز به یک روغن روان کننده و یا روغن ماساژ دارید تا از کشیده شدن بیش از حد پوست و احساس ناخوشایند آن جلوگیری کنید. البته باید توجه داشته باشید که این روغن ها باید استاندارد بوده و پوست شما به آنها حساسیتی نداشته باشد.

خواندن
صندلی ماساژور و ویژگی های یک صندلی ماساژور خوب

تکنیک ماساژ شماره 1 در جوان سازی پوست صورت – کشش پوست صورت به سمت بالا از مسیر گونه ها

در این تکنیک ماساژ برای سلامت پوست صورت ابتدا از 2 سمت صورت و به کمک نوک انگشتان و کف دست، حرکات خود را آغاز می کنید. دستانتان را به آرامی از پایین صورت و از کناره ها تا گیجگاه برده و سپس در برگشت از کف دست استفاده کنید.

توجه داشته باشید این فرآیند باید به آهستگی و با فشار اندک صورت بگیرد. در انجام این تکنیک ماساژ صورت شما باید همواره فشار را ثابت نگهداشته و در تمامی دفعات تکرار، دستان خود را از صورت جدا نکنید.

بدون آن که در هیچ کدام از مراحل، فشار یا کشیدگی زیادی به پوست صورت وارد کنید این فرآیند را حداقل 3 بار تکرار کنید. تاکید بر روی این تکنیک جوان سازی پوست صورت بر روی کشیدن آهسته‌ی پوست آن به سمت بالا و سپس رهاسازی آهسته و آرام آن در مسیر برگشت، به کمک کف دست است.

تکنیک ماساژ شماره 2 در جوان سازی پوست صورت – فشار و حرکت از پیشانی به سمت شقیقه ها

چهار انگشت از هر دست خود را در کنار هم و بر روی مرکز پیشانیتان قرار دهید. استفاده از این تکنیک ماساژ برای سلامت پوست صورت شما و به ویژه رفع خطوط و چین و چروک ها، عملکردی فوق العاده دارد.

خواندن
فواید صندلی ماساژور برای ذهن

انگشتان خود را از مرکز پیشانی با فشاری متعادل به سمت شقیقه ها کشیده و 2 دستتان را از هم جدا کنید. سپس کمی انگشتانتان را بر روی شقیقه ها به صورت دورانی حرکت دهید و در انتها انگشتانتان را از شقیقه جدا کنید.

این حرکت را 3 بار و پشت سر هم انجام داده و همچون تکنیک ماساژ صورت قبلی، از وارد کردن فشار زیاد یا کشیدن بیش از اندازه‌ی پوست صورت بپرهیزید.

افرادی که به دنبال جوان سازی پوست صورت با رفع چن و چروک ها هستند می توانند از این تکنیک بیشتر استفاده نمایند.

تکنیک ماساژ شماره 3 در جوان سازی پوست صورت – فشار ملایم در اطراف چشم ها

برای انجام این تکنیک در جهت دستیابی به سلامت پوست صورت و به ویژه رفع چین و چروک های گوشه‌ی چشم، از مقدار بسیار کمتری روغن ماساژ استفاده کنید. به طور کلی استفاده از تمامی مواد آرایشی، بهداشتی و روغن های ماساژ در اطراف ناحیه‌ی چشم، می بایست با دقت بیشتری صورت پذیرد.

2 انگشت خود را در گوشه های بیرونی چشمتان قرار داده و به آهستگی و با ماساژی با فشار محدود، آنها را از پایین به سمت داخل چشم نزدیک کنید. سپس همان مسیر را بازگشته و این باز از کناره‌ی ابرو تا مرکز بینی خود، انگشتانتان را حرکت دهید.

در انجام این تکنیک ماساژ صورت شما باید انگشتان خود را به صورت دوار در اطراف چشم حرکت دهید. همچون 2 تکنیک ماساژ قبلی، این حرکت را هم حداقل 3 بار تکرار کنید؛ البته با فشاری کمتر و استفاده‌ی بسیار محدود از روغن ماساژ.

خواندن
خرید مبل ماساژور

با این کار علاوه بر دستیابی به سلامت پوست در نقاط اطراف چشم، شما می توانید در یک بازه‌ی زمانی معین، از حجم چین و چروک های اطراف چشمتان بکاهید.

تکنیک ماساژ شماره 4 در جوان سازی پوست صورت – حرکت و ماساژ بر روی استخوان های گونه

در این تکنیک ماساژ صورت ، حرکت انگشتان خود را از کناره های بینی آغاز خواهید کرد، در حالی که دستان شما در کنار استخوان های داخلی 2 گونه تان قرار دارد. به آهستگی و در یک حرکت چرخشی، انگشتان خود را بر روی استخوان هر دو گونه حرکت داده و کم کم به سمت گوش خود حرکت کنید.

دقیقا در زیر گوش های شما و چسبیده به استخوان فک، مفاصلی وجود دارند که یکی از اصلی ترین هدف ها در این تکنیک جوان سازی پوست صورت هستند. بدون آن که انگشتان خود را از صورتتان جدا کنید، برای 3 بار این مسیر را به آهستگی و با فشاری ملایم، رفته و بازگردید. انجام این تکنیک به عضلات گونه‌ی شما کمک می کند تا فرم طبیعی خود را بازیافته و همچنین پوست صورتتان سریع تر به حالت کشسانی اولیه و جذاب خود باز می گردد.

به خاطر داشته باشید عضلات کوچک و حساس صورت به ویژه در ناحیه گونه ها، هر روز تلاش بسیاری را برای طبیعی و ثابت نگهداشتن فرم صورت شما انجام می دهند. این عضلات نیز همچون سایر عضلات بدن نیازمند توجه، تحرک و ورزش مستمر هستند. تکنیک های ماساژ صورت به شما و پوستتان کمک می کنند تا برای دوره ای طولانی تر، جوان و فارغ از چین و چروک باشند

این مطلب را هم بخوانید :

چند روش آسان برای محافظت از مو

منبع : doyouyoga.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *