تغذیه و سلامت

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

چه بخواهید عضله بسازید، چربی بسوزانید، یا فقط در طول روز کاری بدون ریختن دومین فنجان قهوه، روز خود بگذرانید، انرژی بسیار مهم است. همه ما وابستگی به انرژی داریم، اما ممکن است احساس کنیم که تعداد گزینه هایی که برای افزایش انرژی دارید ( نوشیدن قهوه ، نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدن قهوه بیشتر! ) بسیار بیشتر از تعداد فعالیت هایی است که انرژی شما را تخلیه می کند. در ادامه با 13 روش افزایش انرژی بدون کافئین با ما همراه باشید.

ناگفته نماند، زمانی که شروع به افزایش مصرف کافئین می کنید، جنبه های منفی و عوارض جانبی مانند بی قراری، سردرد و وابستگی از فواید آن بیشتر می شود. در واقع، به روشی متناقض، مقدار کمتر کافئین مصرفی در روز ، کافئینی را که می نوشید تاثیرگذارتر می کند.

این بدان معناست که یافتن جایگزین‌های سالم برای افزایش انرژی نیازی به آزمایشی نیست که نشان می‌دهد چند میلی‌گرم کافئین را می‌توانید قبل از تجزیه بدنتان تحمل کنید. در واقع، اگر بر سلامتی خود تمرکز کرده اید، تجدید نظر در مورد جایگزین های سالم برای افزایش انرژی می تواند زندگی را تغییر دهد.

و بهترین بخش این است که جایگزین های سالمی که بیشترین انرژی را به شما می دهند هیچ ارتباطی با جایگزین های کافئین مانند جینسینگ، ویتامین های B یا آنتی اکسیدان ها ندارند.

وقتی به انرژی فکر می کنید، بهتر است بفهمید که چرا تخلیه می شوید. از کار و کمبود خواب گرفته تا استرس، تصمیم گیری و حتی تمرینات ورزشی، هیچ کمبودی در متغیرهای سبک زندگی وجود ندارد که باتری شما را تخلیه کند.

بنابراین، برای کمک به شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، یا در حالت ایده‌آل، قبل از اینکه از انرژی خالی شوید ، قدرت خود را افزایش دهید، باید فاکتورهای سبک زندگی دیگری را برای شارژ طبیعی بدن خود پیدا کنید.

ما بهترین کارشناسانی را پیدا کردیم که نکاتی را که فواید بی‌پایانی برای سلامتی دارند، می‌دانند، مطالعاتی را انجام دادیم و ۱۳ راه برای دریافت انرژی بیشتر پیدا کردیم تا بتوانید از طریق تمرینات خود قدرت بیشتری داشته باشید، احساس بهره‌وری بیشتری داشته باشید و از هر روز بهترین استفاده را ببرید. بدون نیاز به کافئین.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (7)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

اجازه دهید نور وارد شود

دلیل جدیدی برای کار در یک دفتر با ویو خوب وجود دارد: تحقیقات از دانشگاه فنی آیندهوون در هلند نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور شدید در طول روز بلافاصله سطح انرژی افراد را افزایش می‌دهد.

خواندن
در یک رژیم کربوهیدرات پایین یا بدون کربوهیدرات چه چیزهایی می توانیم بخوریم؟

نور برای تنظیم ریتم‌های شبانه‌روزی شما حیاتی است و به بدنتان اجازه می‌دهد تا این مسئله را بداند، بله، زمان بیداری فرا رسیده است.

سطح ویتامین دی خود را بررسی کنید

همه دوست دارند در مورد اهمیت آنتی اکسیدان ها برای انرژی صحبت کنند، اما ویتامین دیگری وجود دارد که نیروگاه طبیعی شماست. در مورد ویتامین D مطالب زیادی گفته شده است (متاسفانه بسیاری از آن ها چندان دقیق نیستند)، اما سطوح پایین ویتامین D می تواند دلیلی برای احساس تنبلی شما باشد.

متخصص تغذیه اهل تورنتو، می گوید: ویتامین D بیشتر به معنای انرژی بیشتر است. بدون یک منبع سالم از مواد مغذی ضروری، طبق تحقیقات تغذیه، 41.6 درصد از آمریکایی‌ها دچار کمبود هستند (ایران هم در این زمینه وضعیتی بسیار بدتر دارد) ، سطح ملاتونین خواب‌آور شما افزایش می‌یابد و میتوکندری‌ها (نیروگاه‌های میکروسکوپی بدن شما) انرژی کافی برای نگهداری تولید نمی‌کنند ، نتیجه نهایی؟ احساس خستگی می کنید.

راه‌حل: در حالت ایده‌آل، ویتامین D خود را از راه طبیعی دریافت می‌کنید و حداقل 15 دقیقه در روز راه خود را در بیرون از نور خورشید پیدا می‌کنید. این 15 دقیقه برای تقویت انرژی کافی است. در غیر این صورت، می توانید ویتامین D3، تقریبا 2000 تا 3000 IU در روز مکمل کنید.

تحرک کنید (13 روش افزایش انرژی بدون کافئین)

وقتی احساس بی‌حالی می‌کنید، احتمالاً ورزش کردن آخرین چیزی است که به ذهنتان می‌رسد. اما، برای دریافت تقویتی که به دنبال آن هستید، نیازی به تنظیم روابط عمومی ندارید. رابرت سیلورمن، متخصص کایروپراکتیک و متخصص ورزش میگوید، تقریباً هر نوع حرکتی، چه یک قدم زدن سریع در اطراف بلوک خانه یا یک جلسه ورزش شدید، می تواند شما را خوشحال کند.

به قول معروف حرکت دارو است. فواید تقویت خلق و خوی را دریافت خواهید کرد و ورزش (بیشتر با ورزش با شدت بالا) باعث می شود عضلات شما تعداد میتوکندری های خود را افزایش دهند، نیروگاه انرژی که ما در مورد آن صحبت کردیم. این به بدن شما انرژی طبیعی بیشتری را روز به روز تامین می کند.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (2)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

رنگ قرمز ببینید

تحقیقات دانشگاه روچستر نشان می‌دهد که نگاه کردن به رنگ می‌تواند باعث شود عضلات شما سریع‌تر حرکت کنند و سخت‌تر کار کنند. نویسندگان مطالعه توضیح می دهند که از آنجایی که ما به طور ناخودآگاه با مشاهده رنگ یاقوتی خطر را درک می کنیم، این رنگ به طور خودکار سیستم عصبی سمپاتیک ما را که انرژی زا است، منحرف می کند.

خواندن
انتخاب تغذیه مناسب رکن اصلی سلامتی و تناسب اندام

لیست موزیک خود را بهتر کنید

موسیقی سریع، با سرعتی بین 170 تا 180 ضربه در دقیقه، به طور کلی برای افزایش سطح انرژی شما بهترین است. طبق تحقیقات مجله موسیقی درمانی، آواز خواندن یا ضربه زدن می تواند انرژی شما را حتی بیشتر افزایش دهد.

لیست پخش ممکن است چگونه باشد؟ در اینجا التقاطی ترین (تصادفی) ترکیبی است که با زدن ضربات ایده آل در دقیقه در زمانی که به جرقه نیاز دارید کار را انجام می دهد.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (3)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

در یک زمان مشخص هر شب بخوابید

در اساسی‌ترین سطح، زمان‌های ثابت خواب و بیداری تضمین می‌کند که خواب بهینه‌ای داشته باشید و در طول روز پرانرژی بمانید.

در مورد آن فکر کنید: زمان خواب برای کودکان ضروری است، اما به دلایلی ما این منطق را برای بزرگسالان اعمال نمی کنیم. روال های خواب خطا را از بین می برد ، خواب زیاد یا خیلی کم و به همگام سازی ساعت های خواب بدن شما کمک می کند.

یک زمینه مطالعاتی کامل بر اساس تغذیه زمانی، یا روشی که ریتم های شبانه روزی بر متابولیسم و سایر جنبه های سلامتی شما تأثیر می گذارد، وجود دارد. اگر در زمان‌های مختلف بخوابید و بیدار باشید، می‌تواند بر متابولیسم، هورمون‌ها، اشتها، گوارش، سیستم ایمنی و انرژی شما تأثیر منفی بگذارد.

ناگفته نماند، اگر به دنبال بهترین راه حل طبیعی ضد التهابی هستید، خواب پاسخ شماست.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (4)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

جویدن را جدی بگیرید

در یک مطالعه Nutritional Neuroscience، افرادی که فقط 15 دقیقه آدامس می جویدند، هوشیاری بیشتری داشتند و بهتر می توانستند تمرکز کنند. محققان می گویند جویدن باعث افزایش جریان خون در سر می شود.

با طبیعت یکی باشید

به پارک بروید، پنجره ای را باز کنید یا فقط روی چند گیاه گلدانی سرمایه گذاری کنید. مجموعه ای از مطالعات در مجله روانشناسی محیطی نشان داد که بیرون بودن یا صرفاً تماشای عکس های طبیعت می تواند بلافاصله احساس انرژی و سرزندگی شما را افزایش دهد.

خنک شوید (13 روش افزایش انرژی بدون کافئین)

ترفند قدیمی پاشیدن آب سرد روی صورت واقعاً شما را تکان می دهد. Jacob Teitelbaum، M.D.، متخصص داخلی و متخصص خستگی، توضیح می دهد که با افزایش سطح آدرنالین، پاسخ جهش یا مبارزه ای شما را برای افزایش انرژی فعال می کند. و طبق تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا، قرار دادن پای خود در آب سرد نیز موثر است.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (5)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

بیشتر بنوشید

احساس خستگی میکنید؟ شاید فقط تشنه باشی سعی کنید یک لیوان آب بنوشید. لانگر می‌گوید: «اگر حتی کمی کم‌آبی داشته باشید، احتمالاً خواهید دید که انرژی شما کاهش می‌یابد. و بیشتر مردم تا زمانی که کم آب نشده باشند احساس تشنگی نمی کنند.

خواندن
بهترین رژیم های غذایی | پایداری ، کاهش وزن و موارد دیگر

قدرت آب به طرق مختلف بر انرژی شما تأثیر می گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد که نه تنها به مبارزه با بی‌حالی کمک می‌کند، بلکه می‌تواند بر متابولیسم، گرسنگی و عملکرد اندام‌های شما تأثیر بگذارد.

لانگر توصیه می کند که روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید، و حتی اگر در باشگاه عرق می کنید، بیشتر از آن بنوشید.

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین (6)
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

ویدیو های شادی آور ببینید

در یک مطالعه کلاسیک انگیزه و احساسات، مردان و زنانی که یک ویدیوی خنده‌دار را تماشا می‌کردند، با انرژی بسیار بیشتری نسبت به کسانی که فیلم مستند تماشا می‌کردند (خمیازه) کنار رفتند. و تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که توانایی خنده برای افزایش سطح اندورفین شما ممکن است جای تشکر و قدردانی باشد.

این مطلب را نیز بخوانید :

چطور خود را به صبح زود بیدار شدن عادت دهیم؟

حرکات کششی (13 روش افزایش انرژی بدون کافئین)

چند وقته پشت میزت نشستی؟ سعی کنید یک استراحت کششی داشته باشید. تنها 20 ثانیه حرکات کششی در رایانه هر 20 دقیقه می تواند به جریان خون و افزایش انرژی کمک کند. به طور کلی، ورزش حتی با شدت کم بر انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند سروتونین تأثیر می‌گذارد که می‌تواند به طور موقت خلق و خوی شما را تقویت کند.

به علاوه، با کمک به تنظیم مجدد وضعیت بدن و شل کردن عضلات سفت، می‌تواند به جلوگیری از سردردهای موجو کمک کند.

عمیق نفس بکشید

می دانید که وقتی استرس دارید، مکث برای چند نفس عمیق می تواند به آرامش شما کمک کند. اما، می تواند به افزایش سطح انرژی شما نیز کمک کند.

به هر حال، استرس یکی از بزرگترین عوامل ایجاد خستگی است. وقتی دچار استرس می شویم، بدن ما بیش از حد فعال می شود و کورتیزول، اپی نفرین و نوراپی نفرین ترشح می کند. هنگامی که مغز شما تصمیم گرفت استرس از بین رفته است، وارد مرحله خستگی می شوید که در آن بدن و ذهن شما نیاز به استراحت و ریکاوری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *