ورزشی

7 فایده اصلی تمرینات TRX

7 فایده اصلی تمرینات TRX

اگر تا به امروز چیز زیادی در رابطه با تمرینات TRX و مزایای TRX نمی دانید و یا به صورت اتفاقی مطالعه این مطلب را انتخاب کرده اید، باید به شما بگویم که قرار است با یکی از جذاب ترین و محبوب ترین تمرینات ورزشی و تناسب اندام آشنا شوید.

تمرینات تی آر ایکس اولین بار در نیروی دریایی آمریکا و برای تفنگ داران دریایی طراحی شد، تا آنها بتوانند در ماموریت های سراسر دنیا و حتی در هنگام سفر، با ساده ترین و سبک ترین تجهیزات ممکن، بدن خود را روی فرم نگاه دارند.

در تمرینات TRX شما فقط به کمک 2 بند، تمامی عضلات بدن خود را به کار خواهید گرفت و آن هم تنها به وسیله وزن بدن خودتان. زیبایی طراحی این ورزش هم در همین کارایی بالا و تجهیزات محدود است. در ادامه شما را با 7 مورد از مزایای TRX آشنا خواهیم کرد.

تمرینی کارا برای هر سطح از آمادگی جسمانی

تفاوتی نمی کند که شما یک ورزشکار المپیک باشید و یا این که به تازگی در عرصه تناسب اندام آن هم تنها به عنوان یک تفریح، پای گذاشته باشید. یکی از مزایای TRX ، مفید و کاربردی بودن آن برای انواع ورزش ها است. ضمنا این تمرین به گونه ای طراحی شده است که افرادی با سطوح مختلف آمادگی جسمانی می توانند در آن حضور داشته و گام به گام بدن خود را تقویت نمایند. فشار و وزن می تواند تنها با تغییر زاویه بدنتان، افزایش یا کاهش داشته باشد.

7 فایده اصلی تمرینات TRX 1
فواید تی آر ایکس

متنوع و مطابق با هر بدنی

تنها 2 بند TRX قابل تنظیم، تمریناتی کامل به شما ارائه می دهد که بر روی تک تک عضلات بدنتان کار می کند. شما به راحتی می توانید بند تمرینات TRX را با خود حمل کرده و در هر کجا که دوست دارید در کمتر از چند دقیقه، آنها را وصل کرده و تمرین کنید و این موضوع یکی از مهمترین مزایای TRX است. تنها چند بار انجام این تمرین کافی است تا حسابی به آن عادت کنید و از انجام دادنش، هر کجا که دلتان بخواهد، لذت ببرید.

خواندن
چرا تردمیل ؟ فواید استفاده از تردمیل

ارتقاء وضعیت قلب و عروق و قوای جسمانی

تمرینات TRX نه تنها عضلات شما را تقویت می کند، بلکه تا حد زیادی بر روی پایداری و سلامت سیستم قلب و عروق شما موثر است. همان گونه که فشار وزن بر روی ماهیچه ها به راحتی قابل تغییر و تنظیم است، با کمی تغییر سرعت هم می توان از تی آر ایکس به عنوان یک ورزش هوازی کاربردی نام برد. شما به راحتی می توانید با کم و زیاد کردن سرعت انجام تمرینات، این فشار را به قلب و ریه هایتان نیز منتقل کرده تا همچون یک ورزش هوازی، به سلامتی آنها کمک کرده باشید.

هر هدف ورزشی با TRX دست یافتنی است

با توجه به گستردگی دامنه روش های اجرای تمرینات TRX ، هر هدفی که از ورزش داشته باشید، دست یافتنی است. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مزایای TRX تنوع پذیری آن باشد. تفاوتی نمی کند که قصد تقویت و یا عضله سازی دارید و یا این که هدفتان از انجام تمرینات، کاهش وزن است. جالب است بدانید TRX حتی برای افرادی که برای ماراتون های طولانی، دوران آماده سازی را می گذرانند نیز توصیه می شود. پس هر هدفی با تمرینات معمول تی آر ایکس، دست یافتنی است.

7 فایده اصلی تمرینات TRX 2
مزایای تی ار ایکس

درگیر کردن کل بدن

ناپایداری­ای که بدن شما در هنگام تمرینات TRX تجربه می کند، در کنار حرکات ورزشی اختصاصی آن باعث می شود ستون اصلی بدن شما کم کم فعال و توانمند گردد. اما تنها یکی از مزایای TRX ، تقویت عضلات اصلی بدن است. با تنوع بخشیدن به این حرکات، سایر عضلات ریز و درشت جای جای بدن شما نیز، درگیر این تمرینات می گردد.

ورزشی موثر اما با حداقل میزان فشار و آسیب دیدگی

به علت ذات تعلیقی این ورزش، آسیب دیدگی در آن به حداقل ممکن رسیده است و این بدان معنا است که مفاصل شما کمترین میزان فشار و تنش را در طول تمرینات TRX تجربه می کنند. این موضوع به شما کمک می کند تا هر قدر که دلتان می خواهد و توان دارید، در طول تمرینات به بدنتان فشار بیاورید و کمترین دغدغه ای در رابطه با آسیب دیدگی نداشته باشید. ضمنا TRX به افرادی که به علت آسیب دیدگی های قبلی، از انجام بسیاری از ورزش ها منع شده اند نیز کمک می کند تا آمادگی جسمانی خود را با کمترین خطر افزایش آسیب دیدگی، به دست آورند.

خواندن
5 ترفند برای آن که یک تی آر ایکس کار موفق باشید

ورزشی جذاب و متفاوت

باید قبول کرد که بسیاری از مواقع، تکراری بودن تمرینات ورزشی در باشگاه ها، انگیزه روزهای ابتدایی ورزش را در ما، به مرور از بین می برد. اما حقیقتا تمرینات تی آر ایکس ، ورزشی با ماهیت کاملا متفاوت است که اتفاقا ترکیب آن با تمرینات روزمره باشگاهی شما می تواند همیشه جذاب باشد. بسیاری از افرادی که تمرینات TRX را تجربه کرده اند می گویند که همیشه منتظر جلسه بعدی تمرینشان هستند.

ترکیب TRX با تمرینات روزمره و یا هرگونه ورزشی در گروه بدنسازی، لذت بخش است و همین تنوع جدید می تواند جلسات تمرینی شما را به کلی متحول کند.

7 فایده اصلی تمرینات TRX 3
تمرینات ورزش TRX

جمع بندی : چرا تمرینات TRX را جدی بگیریم؟

خیلی تفاوتی نمی کند که هدف شما ساختن ماهیچه باشد، یا سوزاندن چربی های مازاد. هر هدفی که داشته باشید، با کمک تمرینات تی آر ایکس دست یافتنی است. TRX قطعا در دسترس ترین، کم آسیب ترین و در عین حال متنوع ترین ورزشی است که می توانید آن را در هر خانه و باشگاهی انجام دهید.

شاید تنها با 10 تمرین پایه TRX بتوانید در مدت زمان کوتاه جلسات تمرین، تمامی عضلات بدن خود را تقویت کنید. همان طور که گفتیم، تنوع پذیری تی آر ایکس بسیار گسترده است. تنها با تغییر زاویه بدنتان، فشار تمرینات کم و زیاد شده و در عین حال خودتان می توانید با افزایش یا کاهش سرعت تمرین، قلب، عروق و سیستم تنفسی خود را تمرین دهید.

این مطلب را بخوانید :

اهمیت رژیم بدنسازی در حفظ تناسب اندام و عضله سازی

ما در مقاله بعدی شما را با 10 تمرین فوق العاده تی آر ایکس آشنا خواهیم کرد. در مجله دلوکس کالا می توانید مقالات جذاب و متعدد دیگری در رابطه با انواع ورزش ها و تمرینات آنها را مطالعه کنید.

لینک مرجع : healthandfitnesstravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *