تغذیه و سلامت

از بین بردن اضافه وزن پس از تعطیلات

از بین بردن اضافه وزن پس از تعطیلات

قطعا شما نیز از پرخوری های ایام نوروز بی نصیب نمانده اید و دچار اضافه وزن شده اید ،برای رفع این اضافه وزن باید وقت بگذارید و برنامه غذایی مناسبی تنظیم کنید. نظر کارشناسان تغذیه را در این باره جویا شدیم ،می توانید به تغییر برنامه غذایی تان در این روزهای پس از تعطیلات نوروز بپردازید ؛همچنین از ورزش و تحرک نیز غافل نشوید و آب کافی در طول روز بنوشید .

یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: حدود یک ماه برای از بین بردن اضافه وزن ناشی از پرخوری در ایام نوروز زمان نیاز است.

او با بیان اینکه به تجریه ثابت شده که افراد در ایام نوروز دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کنند، گفت: در تعطیلات دو تا سه هفته‌ای نوروز به علت کم تحرکی و پر کالری شدن رژیم غذایی، افراد به طور معمول بین دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این اضافه وزن در نتیجه انباشت چربی در بدن است و همانطور که تشکیل آن دو تا سه هفته به درازا کشیده، آب کردن و از بین بردن آن نیز به مدت زمانی در همین حدود یا بیشتر نیاز دارد.

همچنین افزود: افراد برای آب کردن این میزان چربی تجمعی باید در وهله اول صبور بوده و با داشتن برنامه رژیمی مطلوب و انجام ورزش کافی، در مدت زمان مناسب اقدام به آب کردن آن کنند.

وی تصریح کرد: برنامه ورزشی باید به طور متوسط سه روز در هفته انجام شده و افراد در خصوص تغییر رژیم غذایی خود نیز باید این کار را تحت نظر کارشناس تغذیه و به تدریج انجام دهند تا دچار مشکل نشوند

خواندن
چطور سریع وزن کم کنیم؟ 3 راه ساده و علمی

این کارشناس ارشد تغذیه خاطرنشان کرد: افراد در طول دو تا سه هفته تعطیلات نوروز روزانه مقدار زیادی کالری از غذاهای پرچرب و تنقلاتی مانند آجیل و شیرینی دریافت کرده‌اند و پس از این مدت باید به تدریج میزان کالری در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.

وی افزود: افراد برای کاهش وزن مطلوب می‌توانند از گیاهان بهاری خودرو نیز استفاده کنند، به شرطی که این گیاهان را بدون روغن و تنها به صورت خام یا آب پز مورد استفاده قرار دهند.

او معتقد است: با داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش کافی افراد می‌توانند ظرف مدت یک ماه، دو تا سه کیلوگرم چربی انباشته شده در بدن خود را آب کنند.

همچنین پیاده روی و دویدن چه به صورت عادی و چه بر روی تردمیل در باشگاه یا منزل شما می تواند در کنار رژیم غذایی زوند لاغری شما را تسریع کند.

3 دیدگاه در “از بین بردن اضافه وزن پس از تعطیلات

  1. وحید تاکی گفت:

    مرسی بسیار عالی

  2. پرویز بلبله گفت:

    بسیار مطلب خوبی بود.
    در ضمن مرسی از دستگاه ماساژتون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *