ورزشی

9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن

9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن (2)

همانطور که انتظار دارید، دستگاه های اسکی فضایی دارای مزایای زیادی هستند. گرفتن یکی برای استفاده خانگی به شما کمک می کند تا عضلات خود را تقویت کنید، از خطر مشکلات قلبی خاص جلوگیری کنید و به اهداف وزنی خود برسید. (9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن)

1-بهبود ظرفیت قلب و عروقی

همانطور که می دانید، تمرینات هوازی قلب شما را تقویت می کند، زیرا قلب شما یک ماهیچه است، بنابراین نیاز به ورزش دارد. فعالیت های هوازی همچنین به ریه های شما می آموزد که چگونه بدن خود را به درستی اکسیژن رسانی کند، حتی زمانی که تلاش زیادی می کنید.

الپتیکال ها ابزارهای هوازی هستند، بنابراین یک تمرین چالش برانگیز با الپتیکال برای قلب، ریه ها و استقامت شما مفید است.

2- کاهش وزن

طبق یک مطالعه در هاروارد، اسکی فضایی ها برای کاهش وزن مفید هستند، زیرا سی دقیقه یک بار می تواند به شما کمک کند 270-400 کالری از دست بدهید.

با این حال، به یاد داشته باشید که این اعداد به وزن شما و میزان سختی ورزش شما بستگی دارد.

9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن (3)
9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن

نکات حرفه ای:

زیاده روی نکنید زیرا عضلات شما با تمرین بیش از حد ضعیف می شوند. بنابراین حتی اگر می خواهید به سرعت وزن زیادی کم کنید، روزهای استراحت خود را بسیار جدی بگیرید.

با تمرینات مبتنی بر HIIT متابولیسم خود را تسریع کنید. کاردیوی ساده بدون تغییر شدت به سرعت برای مغز و بدن شما خسته کننده می شود. به این ترتیب، متابولیسم شما کند می شود و وزن شما بالا می رود.

خواندن
خرید تردمیل توربو فیتنس + لیست قیمت تردمیل توربو فیتنس

بنابراین، اگر می خواهید به کاهش وزن ادامه دهید، بدن خود را با تمرینات HIIT به چالش بکشید.

3-فشار کم بر مفاصل

افرادی که درد مفاصل یا مشکلات حرکتی دارند اغلب از ورزش اجتناب می کنند زیرا ورزش کردن مشکلات آنها را تشدید می کند. برخی از افراد مسن نیز از ورزش کردن اجتناب می کنند زیرا می ترسند به مفاصل خود آسیب بزنند.

برعکس، یکی از مزایای استفاده از اسکی فضایی کاهش ضربه است. علاوه بر این، چندین مطالعه ثابت می‌کند که اسکی فضایی ها از مفاصل شما در برابر سایش محافظت می‌کنند، به این معنی که آنها دستگاه هایی بسیار ایمن هستند.

9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن (4)
9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن

4- تمرین کل بدن

اسکی فضایی ها، کل بدن شما، از گردن گرفته تا نوک انگشتان پا را تمرین می‌دهند.

یک مثال:

وقتی با دست چپ فشار می‌دهید، عضله دوسر و دلتوئید چپ، همسترینگ چپ، ساق پا و باسن، به‌علاوه فلکسور چهارسر و لگن سمت راست خود را فعال می‌کنید.

البته عصلات هسته بدن شما دائماً در حال حرکت، چرخش و پیچش است. بنابراین یک دستگاه الپتیکال برای شکم مفید است زیرا آن را لاغر و آن را قوی تر می کند.

اگر سالم غذا می خورید، می توانید در عرض چند هفته منتظر شش تکه باشید. مهمتر از آن، هسته قوی‌تر بدن به شما کمک می‌کند در یک موقعیت آناتومیک صحیح صاف‌تر بمانید. بنابراین، از کمردرد مزمن یا حتی دیسک های فشرده جلوگیری خواهید کرد.

5-چربی سوزی(9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن)

استفاده از اسکی فضایی می تواند به سرعت شما را به منطقه چربی سوزی برساند. مطالعات نشان می‌دهد که شدت تمرینی که شما را به چالش می‌کشد و همچنین استفاده از HIIT بهترین گزینه برای از بین بردن ذخایر چربی است.

خواندن
مزایای دستگاه ورزشی روئینگ

نکته حرفه ای: بهترین نسبت HIIT 2:1 است، مانند 20 ثانیه با شدت تلاش 80-100٪ و سپس 10 ثانیه بازیابی با شدت حدود 20-30٪.

6- تمرین جامع پایین تنه

برخی از الپتیکال ها به راحتی تنظیم می شوند تا بتوانید عضلات پایین تنه خود را از زوایای مختلف مورد هدف قرار دهید. این به شما کمک می کند تا عضلات و استخوان های خود را تقویت کنید.

به عنوان مثال، افزایش شیب ساق پا، همسترینگ و باسن شما را فعال می کند. معکوس کردن حرکت دستگاه نیز همین کار را انجام می دهد.

همسترینگ و گلوت قوی‌تر به باسن و پاهای شما شکل می‌دهد تا بتوانید در شلوار جین بهتر به نظر برسید. اما آیا می دانستید این عضلات برای جلوگیری از کمردرد نیز ضروری هستند؟

در مقام مقایسه، پایین آوردن پدال های بیضوی شما باعث فعال شدن عضلات چهار سر، ساق پا و لگن شما می شود. به این ترتیب، از ساق پا و درد لگن جلوگیری خواهید کرد.

همچنین انعطاف پذیری باسن خود را افزایش می دهید که منجر به کاهش درد کلی و افزایش تحرک می شود.

9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن (1)
9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن

7- تعادل بهتر (9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن)

در حالی که اسکی فضایی ها 100٪ وزن را به عنوان راه رفتن تحمل نمی کنند، آنها 0٪ نیز نیستند. بنابراین، تمرین منظم بر روی کراس ترینر، استخوان های شما را تقویت می کند.

خواندن
بهترین رژیم های غذایی | پایداری ، کاهش وزن و موارد دیگر

استخوان های قوی تر را با ماهیچه های مرکزی قوی تر ترکیب کنید و تعادل بهتری به دست آورید.

نکته حرفه ای: مقاومت و شیب را در سطحی تنظیم کنید که به اندازه کافی چالش برانگیز باشد.

8- دامنه حرکت

استفاده از اسکی فضایی انعطاف پذیری مفاصل شما را بهبود می بخشد و عضلات شما را تقویت می کند تا دامنه حرکتی شما بهبود یابد. اگر به دلیل سن، پس از عمل جراحی یا وضعیت سلامتی دیگری دچار مشکل هستید، ممکن است به آن نیاز داشته باشید.

این مطلب را نیز بخوانید :

فواید تمرین با دستگاه اسکی ارگ

9- آسان برای یادگیری

الپتیکال ها منحنی یادگیری بالایی ندارند، بنابراین هر کسی می تواند نحوه استفاده از آنها را بیاموزد. اگر به توانایی های خود اطمینان ندارید، یک ویدیوی یوتیوب را تماشا کنید یا از مربی خود راهنمایی بخواهید.

نکته حرفه ای: اگر تحرک یا اعتماد به نفس ندارید، فقط با پدال های پا شروع کنید. هنگامی که اعتماد به نفس بیشتری به دست آوردید، حرکات بازو را به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *