ورزشی

چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم

چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم (2)

راه حل های ساده ای که می توانید برای پایان دادن به احساس درد در زمانی که می ایستید یا می نشینید یا حتی دراز کشیده اید از آن استفاده کنید. بزرگترین دروغی که تا به حال گفته شده این است که اضافه کردن ورزش تضمین می کند که بدن شما دیگر هرگز آسیب نخواهد دید. بله، یک برنامه تمرینی هوشمند می‌تواند تا حد زیادی به جلوگیری از آسیب و احساس عالی کمک کند. (در ادامه با مقاله چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم با ما همراه باشید.)

اما اگر در خارج از سالن باشگاه از خود مراقبت نکنید، کار سخت شما در باشگاه می تواند معکوس شود. این جایی که وضعیت بدن و پوسچر شما می تواند آسیب بیشتری از آنچه تصور می کنید وارد کند.

اگر بارها و بارها چیزی شنیده باشم، این است که بیشتر مردم دائماً احساس درد می کنند. و دلیل آن واضح است: شما زمان بیشتری را در خارج از باشگاه سپری می کنید تا داخل. چه روی پاهای خود باشید و چه به میز و صندلی زنجیر شده باشید، واقعیت این است که زندگی می تواند دردناک باشد. به معنای واقعی کلمه.

شما بیشتر زمان غیر تمرینی خود را در یکی از سه وضعیت می‌گذرانید: ایستاده، نشسته و دراز کشیدن. هدف این است که فعالیت ماهیچه ای غیر ضروری و استرس نامتعادل را در سراسر مفاصل به حداقل برسانید.

دستورالعمل‌های زیر به منظور کمک به قرار دادن بدن در وضعیت کارآمدتر و کمک به شما کمک می‌کنند تا وضعیت بدن خود را بدون زمان اضافی در باشگاه ثابت کنید.

درد کمتر هنگام ایستادن (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

چک لیست موقعیت صحیح

پاهای شما باید مستقیماً به سمت جلو یا کمی به سمت بیرون باشد

وزن شما در حالت ایده آل به طور مساوی در کل پای شما توزیع می شود و مطمئن شوید که به یک طرف خم نمی شوید تا یک پا وزن بیشتری بگیرد

مچ پا، زانو، باسن، شانه ها و گوش ها همگی در یک خط قرار دارند.

خواندن
13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

ایرادات رایج

وزن روی پاهای شما به سمت جلو یا بیشتر به یک پا نسبت به پای دیگر منتقل می شود

قسمت بالایی پشت شما خمیده است

سر شما به سمت جلو / جلوی ستون فقرات قرار گرفته است

اصلاح سریع

سه پرش سریع و کوچک انجام دهید. (بله، ممکن است در یک مهمانی شام کمی خنده دار به نظر برسد، بنابراین یک داستان خوب آماده و منتظر باشید.)

پرش باید به تراز شدن پاها و برقراری مجدد تعادل کمک کند، که بدن شما را به حالت مطلوب و ایده آل باز می گرداند.

چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم (1)
چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم

درد کمتر هنگام نشستن (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

چک لیست موقعیت صحیح

پاهای صاف روی زمین به صورت مستقیم به سمت جلو یا اندکی به سمت بیرون.

باسن شما تقریباً تا 90 درجه خم شد

وزن به طور مساوی در دو طرف باسن شما توزیع شود

باسن، شانه ها و گوش ها همگی در یک خط قرار دارند.

صورت و چشم ها مستقیماً رو به جلو هستند.

ایرادات رایج

یک پا روی پای دیگر ضربدری شد

وزن به یک طرف بیشتر از طرف دیگر منتقل شد

قسمت بالایی پشت خم شده است

سر در جلوی ستون فقرات قرار گرفته است

بازو ها پشتیبانی نمی شود

اصلاح سریع

هر دو پا را روی زمین قرار دهید، بازوهای خود را بالای سر ببرید و سپس بازوهای خود را به سمت پایین بکشید و آرنج خود را به سمت پایین و عقب ببرید. (تصویر کنید که در حال اجرای بارفیکس هستید). بازوهای بالای سر به بلندتر شدن ستون فقرات شما کمک می کند و عقب کشیدن شانه ها به باز شدن سینه و جلوگیری از سندرم میز خمیده کمک می کند.

درد کمتر هنگام دراز کشیدن (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

موقعیت صحیح

حالت خوابیده به پهلو با شانه ها، باسن، زانوها و مچ پاها که مستقیماً بالای طرف مقابل قرار گرفته اند.

خواندن
ورزش EMS ترینینگ چیست؟

زانوها و باسن کمی خم شده است

مچ پا، باسن، شانه ها و گوش ها همگی در یک خط قرار دارند

بالش را زیر سر، بین بازوها و بین زانوها قرار دهید تا از حالت خنثی حمایت کنید

ایرادات رایج

روی صورت یا پشت خود دراز بکشید، که گشتاور نامطلوبی را روی گردن شما اعمال می کند

به پهلو دراز بکشید و یک شانه و/یا لگن نسبت به طرف مقابل بچرخد.

به پهلو دراز بکشید و بدن خود را در حالت جنینی خم کنید

به پهلو دراز بکشید و گردن را زیر یا بیش از حد بالا نگه دارید

اصلاح سریع

به مدت یک هفته سعی کنید به پهلو بخوابید و یک بالش بین پاهایتان فشار دهید. شما بدن خود را برای خوابیدن در وضعیت صحیح آموزش خواهید داد و با بهبود کیفیت خواب، وضعیت جدید باید به طبیعت دوم تبدیل شود.

این مطلب را نیز بخوانید :

13 روش افزایش انرژی بدون کافئین

طرز فکر وضعیت بدن (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که برخی از پوسچرها نسبت به سایرین مطلوب تر هستند، بهترین وضعیت، وضعیت بدنی در حال تغییر است.

به عبارت دیگر، شما نمی خواهید ساعت ها در یک موقعیت ثابت بمانید. یعنی حداقل هر ساعت یک بار باید بایستید و کمی حرکت کنید.

بدن شما به طور طبیعی با موقعیت هایی که بیشترین زمان را در آن می گذراند سازگار می شود. شکستن منظم این چرخه ها با حرکت و کشش می تواند به شما کمک کند که از نظر ساختاری یا عملکردی خود را با موقعیتی که عملکرد شما را محدود می کند یا شما را برای آسیب دیدگی آماده می کند سازگار نشوید.

همچنین از گرفتن ماساژ و متخصصا کایروپراکتیک نیز برای رفع وضعیت نامطلوب و پوسچر بد استفاده میشود، شما میتوانید از دستگاه های ماساژور برقی مانند صندلی ماساژور ، ماساژور گردن، ماساژور پا و .. برای رفع گرفتگی عضلات و کاهش درد های روزمره استفاده کنید.

خواندن
9 فایده دستگاه اسکی فضایی برای بدن

پوسچر و نقش آن در سلامتی (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

پوسچر نامناسب یا همان وضعیت نامناسب بدن عوارضی را برای بدن به همراه خواهد داشت که اصطلاحا به آن تنش وضعیتی گفته می‌شود. استخوان‌ها، بافت‌ها و ماهیچه‌های نرم به عنوان یک بافت در برابر فشارهای استاتیک و مداوم واکنش نشان می‌دهند. قرار گیری در وضعیت نامناسب بدن، فعالیت جریان خون را محدود کرده و تعادل شیمیایی عضله را بر هم می‌زند و در نهایت موجب خستگی و گرفتگی ماهیچه‌ ها خواهد شد.

تشخیص پوسچر بد (چگونه وضعیت بدن خود را اصلاح کنیم)

اگر هنگام ایستادن و یا نشستن با عوارضی گفته شده روبرو هستید، بهتر است حتما از چندین روش مختلف برای تشخیص پوسچر نامناسب مطلع شوید:

بررسی وضعیت بدنی از جلو

برای اینکه تشخیص دهید وضعیت بدنی شما نامناسب است، روبروی یک آیینه قدی بایستد و با دقت موارد زیر را چک کنید:
نگاه کنید که آیا شانه‌های شما در یک سطح است؟ سرتان صاف است؟ دو طرف باسن شما هم سطح است؟ دو زانوی شما در یک جهت و به سمت روبرو هستند؟ مچ پاها صاف است؟ (دچار افتادگی مچ پا نشده باشید!)

تست نقاط مختلف بدن
اگر به عضلات گردن، سینه، باسن و شانه‌ها فشاری وارد کنید و احساس درد خفیف یا شدید داشته باشید، به این معنا است که به این عضلات استرس بیش از حد وارد شده است و شما دچار پوسچر بد هستی

تست کنار دیوار ایستادن
سعی کنید در حالت ایستاده به دیوار تکیه دهید، باسن خود را به دیوار تکیه دهید و پانه پاهای شما حدود 15 سانتی متر باید با دیوار فاصله داشته باشد. در این وضعیت باید گردن و کمر شما حدود 3 الی 5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد که اگر اینگونه باشد نشان دهنده انحنای نرمال در ستون فقرات شما است، در غیر این صورت شما دچار انحراف جانبی ستون فقرات و پوسچر بد شده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *