ورزشی

8 عدد از بهترین تمرینات هوازی در خانه

ورزش ها و تمرینات هوازی بهترین نوع از حرکات ترکیبی ورزشی هستند که می توانند زیبایی و تناسب اندام شما را در کنار سلامتی عمومی بدنتان تضمین نمایند. هدف ما از معرفی بهترین تمرینات هوازی در خانه به این علت است که دیگر برای انجام این ورزش های جذاب از رفتن به باشگاه بی نیاز باشید. شما می توانید تمامی این تمرینات را در خانه انجام دهید و نکته مهم در رابطه با این تمرینات عدم وابستگی آنها به فضای آزاد بزرگ یا تجهیزات خاص ورزشی است.

با بهترین تمرینات هوازی در خانه بیشتر آشنا شوید

قبل از شروع بهتر است کمی در رابطه با ورزش های هوازی بدانید. اساسا ورزش و تمرین هوازی چیست؟

ساده ترین تعریف برای ورزش های هوازی یعنی تمریناتی که موجب افزایش ضربان قلب شما شده و در نتیجه امکان های جدیدی برای سلامتی و تناسب اندام بیابید. این امکان ها و مزایا قطعا بسیار بیشتر از یک پیاده روی یا دویدن ساده خواهد بود. پس لیست زیر را دنبال کنید تا بیشتر با این چند تمرین کاربردی آشنا شوید.

شنا، پلانک و جهش – یک ترکیب فوق العاده با نام Burpees

این تمرین فوق العاده و ترکیبی علاوه بر آنکه یک حرکت هوازی موثر است، در عین حال تمامی عضلات بدن شما را نیز درگیر خواهد کرد. این تمرین در واقع از رده تمرینات سنگین هوازی است، اما شما می توانید گام به گام اجرای آن را آسان و یا سخت تر نمائید. همانطور که از عنوان این تمرین مشخص است، شما ابتدا شنا می روید، سپس حالت مشهور پلانک را به خود می گیرید و در نهایت به سمت جلو و بالا جهش می کنید. البته دستان شما باید در هنگام پریدن کاملا کشیده و به سمت بالا باشد. تنها 10 دقیقه انجام این تمرین می تواند 100 کالری بسوزاند.

8 عدد از بهترین تمرینات هوازی در خانه 1

طناب زدن – Jump Rope

طناب زدن یکی از نوستالژی های کودکی بسیاری از ما است. جالب است بدانید طناب زدن یکی از بهترین تمرینات هوازی در خانه است. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای هم همچنان طناب زدن را به عنوان بخشی دائم در تمرین های روزانه شان قرار داده اند. به کمک این ابزار ساده و در فضایی محدود شما می توانید در هر 20 دقیقه 220 کالری بسوزانید. البته طناب زدن هم یکی از تمرینات سخت هوازی است.

خواندن
۱۰ تمرین ورزشی مفید برای تقویت زانو

حرکت پروانه بصورت کامل  – Jumping Jacks

جالب اینکه پروانه زدن هم یکی از تمرین های ورزشی است که ما را به یاد کودکی مان می اندازید. تمرینی بسیار کاربردی و همه جانبه که باعث می شود تنها در 10 دقیقه 100 کالری بسوزانید. تمرین پروانه زدن از آن جهت برای لیست بهترین تمرینات هوازی در خانه انتخاب شده است که علاوه بر کارایی بالا یکی از بهترین تمرینات ترکیبی است که اتفاقا با بسیاری از تمرینات این لیست هم می تواند ادغام شود. این تمرین هم بی نیاز از هرگونه تجهیزات جانبی است.

اسکات و جهش – Squat Jumps

این تمرین ترکیبی نیز یکی از حرکات پایه در بسیاری از ورزش های هوازی است. شما می توانید اسکات و جهش را در کنار هر تمرین دیگری بصورت ترکیبی انجام داده تا ورزشی همه جانبه را تجربه کنید. برای انجام آن تنها کافی است چند لحظه در حالت اسکات باقی بمانید و سپس تا بالاترین میزان توانایی خود به بالا بپرید؛ سپس و بعد از فرود حالت اسکات گرفته و این تمرین را تکرار کنید. این تمرین بر روی مفاصل زانو فشار وارد می کند؛ در نتیجه اگر تازه کار هستید و یا از آسیب دیدگی زانو رنج می برید، بهتر است این تمرین را با احتیاط بیشتری انجام دهید.

کیک بوکسینگ!

بله. کیک بوکسینگ یکی از بهترین تمرینات هوازی در خانه است. البته برای انجام تمرینات آن نیاز به یک پد دفاعی یا کیسه بکس دارید. برای آشنایی با حرکات تمرینی نیز می توانید با یک جستجوی کوتاه در اینترنت ویدیو های بسیاری را بیابید. این ورزش که ترکیبی از بوکس و کاراته است می تواند علاوه بر افزایش قوای جسمی شما، تمرین هوازی فوق العاده ای نیز باشد.

خواندن
با کدام دستگاه ها هم ورزش کنم و هم تفریح؟

رقصیدن

برای آنکه تمرینات هوازی همیشه شما را یاد سختی و فشار نیاندازد، می توانید رقصیدن را به عنوان یک ورزش عالی به برنامه ورزشی روزانه خود اضافه کنید. رقصیدن به اندازه تمرینات هوازی ضربان قلب شما را بالا می برد و همچنین موجب تقویت عضلات شما می گردد. البته تمرینات رقص ورزشی نیز طراحی شده اند که دسترسی به آنها با جستجوی اینترنتی میسر است.

8 عدد از بهترین تمرینات هوازی در خانه 2

بالا رفتن از پله یا استپ

استفاده از استپ و تکرار و شبیه سازی حرکت بالا رفتن از پله یکی دیگر از بهترین تمرینات هوازی در خانه است. این تمرین بویژه برای تقویت عضلات پای شما مفید بوده و در عین حال باعث افزایش ضربان قلب شما می شود. شما حتی می توانید در پیاده روی های روزانه تان هم پل های فضای شهری همچون پل های عابر را با سرعت بیشتری بپیمائید. استپ های ایروبیک بصورت کامل می توانند شبیه سازی برای حرکت بالا رفتن از پله باشند.

در انتها به این برنامه دویدن سریع را اضافه کنید.

بدون پیاده روی سریع یا دویدن هیچ برنامه ورزشی کامل نیست. کمی برای سلامتی خود زمان گذاشته و حداقل روزانه 30 دقیقه و در ساعتی مناسب به نزدیکترین پارک یا فضای سبز به منزلتان بروید و با سرعت پیاده روی کنید. کم کم می توانید این پیاده روی سریع را به دویدن تبدیل کنید. قطعا دویدن بهترین تمرین هوازی است.

ضمنا اگر بخواهید می توانید در هنگام انجام تمرینات هوازی نیز به طور مثال یک یا چند دور کوتاه دور سالن بدوید. اینکار علاوه بر جذاب تر کردن جلسات ورزشی شما باعث افزایش قابل توجه ضربان قلب نیز می شود.

خواندن
بهترین راه برای سوزاندن کالری در 30 دقیقه چیست

امیدواریم لیست بهترین تمرینات هوازی در خانه توانسته باشد به شما در جهت آشنایی با ورزش هایی موثر و کم هزینه و قابل اجرا در خانه کمک کرده باشد. فروشگاه اینترنتی دلوکس کالا ارائه دهنده تجهیزات متنوع ورزش های هوازی و خانگی است. 

منبع : meritagemed.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *