ورزشی

10 عدد از فواید استفاده از تردمیل که دانستن آنها باعث می شود بیشتر بدوید!

10 عدد از فواید استفاده از تردمیل که دانستن آنها باعث می شود بیشتر بدوید!

قطعا حتی اگر ورزشکار هم نباشید می دانید که هیچ چیز برای بدن شما بهتر از داشتن فعالیت های روزانه ورزشی منظم نیست. این موضوع نه تنها برای تناسب و زیبایی اندام شما موثر است، بلکه ده ها مزایای دیگر نیز دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با فواید استفاده از تردمیل آشنا نمائیم. مزایای تردمیل بسیار گسترده است و اساسا دویدن ورزش پایه هوازی است.

داشتن تردمیل به شما کمک می کند تا بتوانید در گوشه خانه خود روزانه هر چقدر که دوست دارید بدوید. البته دویدن روزانه 20 دقیقه نیز می تواند تضمین کننده سلامتی عمومی بدن شما باشد.

با این 10 مزیت اصلی در استفاده از تردمیل آشنا شوید

1- کمترین میزان آسیب پذیری را تجربه خواهید کرد

قطعا دویدن بر روی تردمیل کمترین میزان آسیب دیدگی را به همراه دارد. دویدن یا پیاده روی سریع به طور عمومی و ذاتا نمی تواند موجب آسیب دیدگی شود؛ اما افرادی که در خیابان یا حتی پارک ها می دوند می توانند در معرض برخی خطرات باشند. پیچ خوردگی پا بر اثر ندیدن یک چاله یا بر آمدگی بسیار مرسوم است. ضمنا نا همواری های سطحی که بر روی آن می دوید؛ می تواند موجب کمر درد، دردهای مفصلی و آسیب های پاشنه پا گردد. 

2- همه چیز تحت کنترل شما است

10 عدد از فواید استفاده از تردمیل که دانستن آنها باعث می شود بیشتر بدوید! 1

همانطور که گفتیم در هنگام دویدن بر روی تردمیل شما بیشترین سطح از امنیت را احساس خواهید کرد. یکی از مهمترین فواید استفاده از تردمیل تحت کنترل بودن همه چیز است. شما می توانید در هر شرایطی با هر سطح از آمادگی جسمانی تمرینات اختصاصی خود را داشته باشید. در انواع تردمیل ها شما می توانید سرعت و شیب سطح را تعریف نمائید. به بیان ساده تر، شما هر آنچه که مناسب وضعیت جسمانی تان باشد را می توانید انتخاب کنید. ضمنا امکانات کنترلی و برنامه پذیر بودن تردمیل ها به شما این امکان را می دهد تا برنامه شخصی ورزشی خود را بصورت دقیق تعریف کنید.

خواندن
شاید عجیب نظر برسد اما راه رفتن به عقب واقعاً برای شما خوب است

3- احساس ذهنی و دورن بهتر به همراه انگیزه بیشتر برای زندگی

یکی دیگر از فواید استفاده از تردمیل ایجاد احساس بهتر برای روز پیش رو است. افرادی که صبح خود را با دویدن شروع می کنند بسیار مشتاقانه تر به سراغ روز کاری خود می روند. این احساس به این علت است که مغز شما عملکرد بهتری دارد و شما احساس سلامتی بیشتری را تجربه می کنید. بدن شما در هنگام دویدن، دوچرخه سواری و ایروبیک ( همچنین بسیاری ورزش های هوازی ) میزان قابل توجهی از هرمون اندروفین را ترشح می کند. انروفین محرک شادی در بدن شما است.

4- قلب سالم تری خواهید داشت

قطعا از مهمترین فواید استفاده از تردمیل سلامتی سیستم قلب و عروق شما است. گردش خون بهتر، فشار خون کنترل شده و اصلاح ساختار تنفسی در کنار هم موجب می شود که شما قلب و عروقی سلامت داشته باشید. این موضوع کاملا اثبات شده است که افرادی که بصورت منظم اقدام به ورزش های هوازی و بویژه دویدن می کنند در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سکته قلبی هستند.

5- در یک محیط شخصی، راحت و امن ورزش کنید

فراگیر شدن تردمیل باعث شده است تا هر شخصی و در هر زمانی که امکان آن را داشته باشد بتواند برای مدت طولانی در گوشه منزل خود اقدام به دویدن کند. برای افرادی که زندگی کاری و اجتماعی شلوغی دارند مراجعه به باشگاه برای دویدن و ورزش کردن به راحتی امکان پذیر نیست. یکی از فواید استفاده از تردمیل که به طور عمومی باعث افزایش سطح سلامتی جامعه شده است، دقیقا همین موضوع است. شما می توانید در هر لحظه که بخواهید موسیقی مورد علاقه تان را گوش داده و با لباسی راحت و البته کفشی استاندارد بر روی تردمیل بدوید.

خواندن
با انواع سیستم های تمرین بدنسازی آشنا شوید

6- کاهش وزن

دودیدن از سال های دور اولین انتخاب بسیاری از افراد برای کاهش وزن بوده است. قطعا یکی از مزایای تردمیل کاهش وزن و تناسب اندام است. شما با هر یک کیلومتر دویدن چیزی در حدود 200 کالری مصرف می کنید که عدد قابل توجهی است. این میزان از کالری سوزی در کنار احتمال آسیب دیدگی پائین باعث شده است تردمیل تبدیل به یکی از سلامت ترین گزینه ها برای کاهش وزن گردد. جالب است بدانید یک فرد پس از یک ساعت دویدن نرمال بر روی تردمیل می تواند تا 600 کالری انرژی مصرف نماید. 

7- شروع به عضله سازی کنید

یکی از مهمترین فواید استفاده از تردمیل آمادگی جسمانی همه جانبه و درگیر بودن غالب عضلات بدن است. البته در این تمرین قطعا بیشترین سهم را عضلات پای شما خواهند داشت. طبیعتا هرچه بیشتر بدوید شرایط بدنی شما وضعیت بهتری داشته و همچنین مقاوت و قدرت بدنی شما به سرعت ارتقا می یابد. سعی کنید به مرور زمان چالش های جدیدی برای خود ایجاد کنید و کم کم مسافت بیشتری را در سرعت بیشتر بدوید.

10 عدد از فواید استفاده از تردمیل که دانستن آنها باعث می شود بیشتر بدوید! 2

8- سطح انعطاف پذیری ماهیچه های خود را ارتقا دهید

برای آنکه بدنی حقیقتا سالم داشته باشید باید مفاصل شما کاملا انعطاف پذیر بوده و همچنین ماهیچه های شما حداقل میزان تحرک را داشته باشند. این دو موضوع از دیگر فواید استفاده از تردمیل است. این موضوع باعث می شود تا خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های حرکتی به حداقل برسد.

9- هیچ کار پیچیده ای انجام ندهید شما یک مربی شخصی دارید

حقیقتا استفاده از تردمیل آسان و کاربردی است. در دستگاه های بروزتر گویا شما یک مربی شخصی دارید. شما می توانید برنامه ورزشی اختصاصی خودتان را داشته باشید و گام به گام آن را ارتقا دهید. تنها کافی است چند دکمه را بر روی صفحه کنترل تردمیل فشار دهید و در کمتر از چند ثانیه دستگاه آماده آغاز تمرین است. با مطالعه کوتاه دفترچه راهنمای تردمیل شما با تمامی امکانات آن آشنا خواهید شد.

خواندن
فواید تمرین با دستگاه اسکی ارگ

10- تراکم استخوان بدنتان را افزایش دهید

یکی دیگر از مزایای بی بدلیل و فواید استفاده از تردمیل افزایش تراکم و استحکام استخوان است. در صورتی که بصورت منظم از تردمیل استفاده کنید در مدت کمتر از 6 ماه می توانید، تراکم استخوان های خود را به حد استاندارد برسانید. تراکم استخوانی مناسب می تواند در میانسالی از پوکی استخوان جلوگیری کرده و همچنین احتمال آسیب دیدگی های جدی را در هنگام بروز حادثه کاهش دهد.

این مطلب را بخوانید :

8 عدد از بهترین تمرینات هوازی در خانه

شما می توانید سایر مقالات ما در رابطه با تردمیل و مزایای آن را در وبلاگ دلوکس کالا مشاهده کنید

منبع : fitandme.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *