ماساژ

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ

آیا شما هم یک صندلی ماساژ دارید و یا همیشه وسوسه داشتن یکی از این تجهیزات لذت بخش خانگی را داشته اید؟ تحقیقات علمی گسترده و معتبری در رابطه با تاثیرات مثبت ماساژ وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم به 10 عدد از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ اشاره کنیم. استفاده روزانه و کوتاه مدت از صندلی ماساژور برای سلامتی بسیار مفید است.

ده عدد از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ

کاهش استرس و اضطراب و افزایش هوشیاری و کارایی

تحقیقات نشان می دهد ماساژ می تواند سطح استرس فیزیکی و ذهنی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. این فرآیند با کاهش تپش قلب، ضربان و همینطور کاهش سطح ترشح کورتیزول صورت می گیرد. ضمنا میزان ترشح سراتونین و دوپامیم افزایش می یابد. این دو هرمون به بدن شما کمک می کنند تا خستگی های مزمن و استرس های ناگهانی را بسیار آسان تر رفع نماید. تحقیقات دانشگاه میامی نشان می دهد 15 دقیقه استفاده از صندلی ماساژور قابلیت فعالیت های مغز افراد بالغ را افزایش می دهد.

با استفاده از صندلی ماساژور در طول روز مود بهتری را تجربه می کنید

همانطور که گفتیم یکی از فواید استفاده از صندلی ماساژ ترشح هورمون اندروفین است. هرمونی که مسئولیت حال خوش و شادی شما را بر عهده دارد. ضمنا این هورمون احساسات و حال ذهنی شما را بالانس می کند. این موضوع یکی از اصلی ترین دلایلی است که اثبات می کند صندلی ماساژور برای سلامتی جسم و جان شما اهمیت دارد.

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ 1

خواب بهتری خواهید داشت

تمامی عناوینی که در این فهرست از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ آمده است ریشه در تحقیقات علمی دارد. استفاده از صندلی ماساژور و اساسا تجربه ماساژ موجب ترشح هورمون هایی در بدن می گردد. هورمون ملاتنین مغر را برای خوابیدن آماده می کند. ماساژ و استفاده از صندلی ماساژور می تواند منجر به ترشح این هورمون گردد. پس در صورتی که خواب آرام و منظمی ندارید ماساژ یک گزینه کاربردی است.

آشنایی با ماساژور تفنگی ورزشی و فواید ماساژورهای تفنگی
خواندن

افزایش سلامتی دستگاه قلبی و عروقی

تاثیر ماساژ در جهت کاهش استرس و همچنین کاهش لحظه ای فشار خون می تواند در سلامتی سیستم حیاتی قلب و عروق شما بسیار مناسب باشد. در تحقیقات دیگری ثابت شده است که ماساژ می تواند موجب کاهش درد و استرس بیماران قلبی، پس از انجام عمل جراحی گردد. این تحقیق نشان می دهد ماساژ حتی می تواند تنش های عضلانی ناشی از جراحی را نیز کاهش دهد. صندلی ماساژور برای سلامتی این افراد بسیار کاربردی است.

کاهش درد های مزمن به ویژه در ناحیه کمر

بر اساس گزارش انجمن کایروپراکتیک آمریکا کمر درد همچنان اولین علت از کار افتادگی در افراد سراسر جهان است. طبق همین تحقیقات از هر 10 نفر حداقل 1 نفر به کمر درد مبتلا است که متاسفانه بی توجه ی به این موضوع در بلند مدت موجود مزمن شدن این درد می گردد. قطعا کاهش دردهای مزمن کمر یکی از فواید استفاده از صندلی ماساژ است. 10 جلسه ماساژ 15 دقیقه ای و در طول 12 هفته می تواند تا 75 درصد این دردها را کاهش دهد.

کاهش سر درد

سر دردهایی که بر اثر فشارهای فیزیکی به وجود می آیند بسیار آزار دهنده هستند. زاویه نشستن و ایستادن ناراحت، کمر درد، گرفتگی گردن و خیره شدن طولانی به یک نقطه از اصلی ترین علل بروز سر درد است. ماساژ می تواند گردش خون را تسریع کرده، عضلات گرفته را رها سازد و در نهایت درد و خستگی را کاهش دهد. تمامی این عوامل باعث می شوند تا منشاهای سر درد شما کاهش یابد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور منظم ماساژ می گیرند معمولا در بازه های زمانی طولانی تری سر درد را تجربه می کنند. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله جهانی عصب شناسی، ماساژ و مزایای آن به راحتی می تواند سر دردهای ناشی از بی خوابی را کاهش دهد.

خواص رایحه روغن ماساژ یاسمن در ماساژ رایحه درمانی
خواندن

خلاق تر می شوید

قطعا آرامش خاطر و رها بودن از استرس ها باعث بروز خلاقیت می شود. ماساژ ضمنا باعث می شود تا شما یک توقف لذت بخش را در میان تعدد کارها و دغدغه ها تجربه کنید، در نتیجه ذهن شما باز شده و آماده خلق است. بی دلیل نیست در بزرگترین شرکت های آی تی در دنیا، صندلی ماساژ برای کارمندان در نظر گرفته شده است.

زندگی زناشویی زیباتری را تجربه می کنید

یکی دیگر از نتایج کاهش استرس به کمک استفاده از صندلی ماساژور داشتن اختلالات جنسی کمتر است. قالب بی میلی های جنسی در روابط زناشویی ریشه در افزایش ترشح هرمون های استرس زا به علت سبک شلوغ زندگی مدرن ما دارد. صندلی ماساژور برای سلامتی جسمی شما بسیار موثر خواهد بود، البته این تاثیر بصورت همزمان جسمی و ذهنی است.

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ 2

بدنتان تحرک و انعطاف پذیری بیشتری را تجربه می کند

ماساژ قطعا می تواند به کمک فعال کردن ماهیچه ها، مفاصل و تاندون ها موجب افزایش انعطاف پذیری و تحرک بدن شما گردد. همچنین نباید فرموش کرد که افزایش گردش خون در تمامی نقاط بدن یکی از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ است. بسیاری از ما تقریبا هیچ برنامه ورزشی منظمی نداریم و در نتیجه تحرک عضلات مان بسیار محدود است. فرآیند ماساژ منجر به تحرک بسیاری از این ماهیچه ها می شود.

سیستم ایمنی شما تقویت می شود

تحقیقات نشان می دهد صندلی ماساژور برای سلامتی شما به ویژه در فصل زمستان بسیار موثر است. تحرک ایجاد شده توسط صندلی ماساژ باعث افزایش کارکرد گلوبول های سفید شده و در نتیجه سیستم ایمنی شما عملکرد بهتری در مقابل ویروس ها خواهد داشت. ضمنا کاهش ترشح سطح هرمون کورتیزول نیز در این میان بی تاثیر نیست. زیرا کورتیزول باعث از بین رفتن گلوبول های سفید خون شما می شود.

آیا ماساژ میتواند به درد سیاتیک کمک کند؟
خواندن

صندلی های ماساژور ابزاری کاربردی برای سلامتی جسم و جان شما است. ما در این فهرست تنها تلاش داشتیم بدیهی و اثبات شده ترین مزایای آن را در قالب یک مقاله کوتاه خدمت شما ارائه دهیم. شما می توانید سایر مقالات ما در زمینه انواع ماساژ و مزایای آن را نیز مطالعه کنید.

این مطلب را بخوانید :

8 تمرین فوق العاده برای تقویت عضلات پا و کاهش دردهای مرسوم

منبع : infinitymassagechairs.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *