ورزشی

5 ترفند برای آن که یک تی آر ایکس کار موفق باشید

5 ترفند برای آن که یک تی آر ایکس کار موفق باشید

در این مقاله آموزشی قصد داریم شما را با 5 عدد از ترفندهای تی آر ایکس آشنا کنیم. تمرینات تی آر ایکس یک ورزش همه جانبه و بسیار محبوب است که این روزها توانسته طرفداران بسیاری را با اهداف مختلف، از سلامتی و تناسب اندام گرفته تا لاغری به خود جلب نماید. جذابیت تمرینات تی آر ایکس و تنوع منحصر به فرد حرکات آن باعث شده است تا ورزشکاران بسیاری احساس کنند این ورزش برای آنها جذاب و البته کاربردی است.

 با کمک این 5 راهنما در میان ترفندهای تی آر ایکس شما می توانید برنامه‌ی فیتنس خود را آغاز کرده، به آن متعهد بمانید و در نهایت با این پیشرفت به اهداف ورزشی خود دست یابید.

ترفندهای تی آر ایکس – مواردی که پیش از هر چیز باید به خاطر داشته باشید

فارغ از هدف شما از آغاز تمرینات تی آر ایکس و همچنین ورزش هایی که با توجه به شرایط جسمی خود انتخاب می کنید، توصیه هایی عمومی در رابطه با این ورزش وجود دارد که با به کار گیری آنها می توانید تداوم و از آن مهمتر، رسیدن به اهداف خود را به دست آورید.

1- ورزش کردن را با گروه و یا دوستان خود آغاز کنید

ورزش کردن به شکل جذاب آن را می توان به سفر کردن یا رفتن یک ساحل زیبا تشبیه کرد. البته که به تنهایی نیز لذت بخش است؛ اما داشتن همراهان مناسب، همیشه آن را دوست داشتنی تر می کند.

5 ترفند برای آن که یک تی آر ایکس کار موفق باشید 1

بسیاری از ما به صورت ناخودآگاه و غریزی در کنار دیگران و یا گروه، عملکرد ورزشی بهتری داشته، منظم تر هستیم و تلاش بیشتری در حین تمرینات از خود نشان می دهیم. داشتن همراهان باعث می شود در روزهایی که به دنبال بهانه برای نرفتن به باشگاه و تمرینات هستید، یک حمایت کننده شما را مجددا به اهدافتان دلگرم کند. البته باید به خاطر داشته باشید که از وابسته شدن تمریناتتان به حضور دوستان بپرهیزید.

خواندن
آموزش استفاده از دوچرخه ثابت برای ورزشکاران مبتدی

سعی کنید دوستانی را در جمع ورزشی خود داشته باشید که به قدر شما و حتی بیشتر، مشتاق و متعهد به ورزش کردن باشند. وجود یک جمع دوستانه‌ی ورزشی به شما این را امکان را می دهد که به شوق دیدار آنها هم که شده در باشگاه، منازل یکدیگر و حتی در فضای باز و خارج از برنامه نیز تمرینات خود را دنبال کنید. فضاهای باشگاه های تی آر ایکس نیز معمولا به گونه ای است که شما به سرعت می توانید دوستانی جدید و ورزشکار بیابید.

2- یک برنامه هماهنگ و یکپارچه برای افزایش سوخت و ساز و تنظیم متابولیسم بدنتان انتخاب کنید

تمرینات تی آر ایکس شما می تواند متشکل از ورزش هایی باشد که در بسیاری از سی دی های آموزشی و مقالاتی با عنوان ترفندهای تی آر ایکس یافت می شود. این تمرینات معمولا برای شروع بسیار جذاب بوده و به شما کمک می کند با پایین ترین میزان آمادگی جسمانی نیز یک روز تمرینی کامل داشته باشید؛ اما با گذشت زمان و برای دریافت نتیجه‌ی حداکثری، لازم است تا به سراغ یک مربی خوب و یا پکیج های آموزشی دشوارتری بروید.

هدف از این توصیه در میان مهمترین ترفندهای تی آر ایکس ، یادآوری مجدد این نکته است که شما برای دست یافتن به حداکثر نتایج می بایست مدام خودتان را به چالش بکشید. پس از گذشت یک دوره‌ی کوتاه، متابولیسم بدن شما به حجم تمرینات و کالری سوزی آن عادت کرده و در نتیجه روند رشد کاهش می باید. پس همواره راهی برای سخت تر کردن فشار تمرینات بیابید.

خواندن
بهترین راهکار برای ورزش های هوازی در منزل

3- ورزش بیرون از فضای بسته را فراموش نکنید

اگر شرایط آب و هوایی در محل زندگی شما و در یک روز خاص مناسب است، پس دیگر دلیلی باقی نمی ماند که منتظر روز باشگاه بمانید. فارغ از آن که امکان انجام تمامی تمرینات تی آر ایکس را فضای باز همچون در پارک ها دارید یا خیر، یک برنامه‌ هوازی استاندارد اما منظم برای خود انتخاب کنید و از آن به عنوان یک مکمل در رسیدن به اهداف ورزشیتان کمک بگیرید.

ورزش کردن و تنفس در فضای آزاد، قوای جسمانی شما را ارتقا داده و همچنین انگیزه و شادابیتان برای جلسه‌ی بعدی تمرینات تی آر ایکس را افزایش می دهد. این موضوع نیز در میان ترفندهای تی آر ایکس اهمیت ویژه ای دارد زیرا بسیاری از ما پس از گذشت دوره ای کوتاه و تمرینات تکراری در یک فضای بسته ممکن است احساس دلزدگی کنیم.

4- از یک مربی کارآمد برای تمرینات تی آر ایکس کمک بگیرید

یک مربی می تواند میزان و زمان تمریناتتان را افزایش داده و در عین حال کارایی آنها را نیز ارتقا دهد. این موضوع به ویژه در رابطه با تازه کارانی که مدت زمان کوتاهی از آشنایی آنها با تمرینات تی آر ایکس می گذرد، اهمیت ویژه ای دارد.

5 ترفند برای آن که یک تی آر ایکس کار موفق باشید 2

یک مربی خوب در ابتدا ترفندهای تی آر ایکس و اجرای صحیح تمرینات آن را به شما آموزش می دهد و سپس و با توجه به شرایط فیزیکی و آمادگی جسمانی شما، برنامه را پیش روی شما می گذارد که موثر، اما مختص شما است.

خواندن
7 فایده اصلی تمرینات TRX

5- تمرینات تی آر ایکس بدون یک تغذیه‌ی مناسب، نتیجه نخواهند داشت

شاید این موضوع ارتباط مستقیمی با ترفندهای تی آر ایکس نداشته باشد؛ اما پیش زمینه ای مهم برای انجام هر ورزشی است. بسیاری از ما بر این باور هستیم که همیشه تغذیه‌ی مناسب داریم، اما با یک نگاه کوتاه و صادقانه به برنامه‌ی غذاییمان درخواهیم یافت که میزان کالری دریافتی، از تحرکات و میزان کالری سوخته شده‌ی روزانه‌ی ما بسیار بیشتر است.

هر هدفی را که با انجام تمرینات تی آر ایکس دنبال می کنید، با یک رژیم غذایی مناسب دست یافتنی تر است. در این زمینه هم وجود یک مربی حرفه ای می تواند به شما کمک کند تا حجم تمرینات و کالری مصرفی با نوع تغذیه و کالری دریافتی شما مطابقت داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید :

تمرین ۱۵ دقیقه ای با مخترع TRX رندی هتریک

این 5 عنوان از میان ترفندهای تی آر ایکس ، پایه‌ی آغاز این ورزش جذاب است. به شما توصیه می کنیم تمامی این موارد را جدی گرفته تا هر چه سریع تر به اهداف مورد نظرتان دست یابید.

منبع : trxtraining.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *